O podujatí

Cestná cyklistika patrí k najpopulárnejším športom a skúsení, ale aj začínajúci cyklisti čoraz častejšie vyhľadávajú výzvy v podobe cestných pretekov. 

Bratislava si zaslúži ich  širšiu ponuku.

Inšpirovaní medzinárodným formátom prichádzame s ambíciou zrealizovať cyklomaratón  NAY GRAN FONDO Bratislava. Nezáleží na tom, či si hobík alebo výkonnostný cyklista, všetci sa stretneme v jednom pelotóne. Vítané sú aj firemné tímy.

Štartujeme 7.augusta 2022 spred obchodného centa BORY Mall v Bratislave – Lamači.

Čo ťa čaká

Zážitok z jazdy v súťažnom pelotóne,  s atmosférou, akú poznáme z veľkých medzinárodných pretekov.

Trať v dĺžke 130 km s celkovým prevýšením 1090 m bude pestrá. Povedie rovinou i v kopcovitom teréne s troma horskými prémiami.

Nebudú chýbať sprievodné vozidlá, občerstvovacie stanice na trati, elektronická časomiera, atraktívny dojazd s fanúšikmi v cieli a program pre celú rodinu na „nulovom stanovisku“ pri Bory Mall.

Preteky sa uskutočnia za obmedzenej cestnej premávky (bez uzavretia trate), s asistenciou polície na kritických úsekoch.

Je ti 130 km v sedle priveľa, ale atmosféru Gran Fondo Bratislava si nechceš nechať ujsť? Aj pre teba máme riešenie – polmaratón Medio Fondo v dĺžke 89 km a prevýšením 415 m.

Gran Fondo

Gran Fondo je formát cyklistických pretekov, ktorý vznikol v Taliansku, v roku 1970 a rýchlo sa  udomácnil v mnohých krajinách sveta. Účastníci sú rôzni: od ambicióznych dobre trénovaných pretekárov, až po hobby jazdcov, jednotlivcov i kolektívy.

Súťaží sa vo viacerých kategóriách, na trati s dĺžkou minimálne 120 km, jazdí sa po cestách, časy sa merajú čipmi.

Vo svete je najpopulárnejší Gran Fondo Nove Colli v talianskom  Cesenaticu, ktorý odštartoval formát týchto súťaží a dnes má neuveriteľných 25.000 účastníkov.

Zážitok z jazdy

Trať NAY GRAN FONDO Bratislava, povedie najkrajšími miestami Bratislavského kraja,  po rovine i v kopcovitom teréne. Tempo naberieš na pohodovej  Záhorskej nížine s nekonečnými výhľadmi a následné stúpania napr. na Pezinskú Babu či Červený Kameň preveria tvoju kondičku. Počítaj s tým, že sa popasuješ aj s protivetrom na záhorskej strane Malých Karpát.

Okolie Bratislavy ponúka nádherné trasy ako stvorené na spoznávanie Slovenska na bicykli, či na cyklistické tréningy stále sa zväčšujúcej domácej i zahraničnej cyklistickej komunity.

NAY GRAN FONDO Bratislava bude výnimočný svojou polohou v regióne  a terénom, ktorým bude prechádzať .  V okruhu 200 km žije takmer 6 miliónov obyvateľov až štyroch štátov, čo sľubuje značný účastnícky potenciál už v blízkej budúcnosti.

A čo je hlavné v centre diania budú účastníci, ktorí si naplno užijú súťažný adrenalín, jazdu v pelotóne i energiu fanúšikov, ktorí ich prídu podporiť.

Generálny partner

Destinačný partner

Hlavný partner

Záštita

Automotive partner

Cyklo partner

Športová výživa

Poistenie

Pitný režim

Gastro partneri

Partneri

Mediálni partneri

/

/ Generálny partner

/

/ Destinačný partner

/

/ Hlavný partner

/

/ Záštita

/

/ Automotive partner

/

/ Cyklo partner

/

/ Športová výživa

/

/ Poistenie

/

/ Pitný režim

/

/ Gastro partneri

/

/ Partneri

/

/ Mediálni partneri