O podujatí

NAY GRAN FONDO Bratislava sú cestné cyklistické preteky inšpirované rovnomenným formátom pretekov, ktorý vznikol v Taliansku. Nechýbajú sprievodné vozidlá, motorizovaní maršáli a občerstvenie na trati i v cieli.

Primárne sú určené pre hoby cyklistov, ale vítaní sú aj výkonnostní pretekári a firemné tímy.  Amatérski i výkonnostní cyklisti sú vyhodnocovaní spoločne.

Súčasťou sú sprievodné podujatia pre cyklistickú verejnosť, rodiny a deti.

Čo ťa čaká

Na výber sú dve trate:

  • Maratón – Gran Fondo – s dĺžkou 132 km, prevýšením 1145 m, dvoma horskými a jednou rýchlostnou prémiou.
  • A polmaratón – Medio Fondo – s dĺžkou 67 km, prevýšením 135 m a jednou rýchlostnou prémiou.

Víťazi získajú športové trofeje a hodnotné ceny, v bonusových súťažiach (horských a rýchlostných prémiách) aj víťazné dresy  s motívom podujatia. Všetci finišéri dostanú pamätnú cieľovú medailu a elektronický diplom s dosiahnutým časom.

Nezabúdame ani na deti. Najmenší si zasúťažia na odrážadlách a deti od 4 rokov na bicykloch na trati, ktorej dĺžka je prispôsobená ich vekovej kategórii.

Fanúšikov, rodinných príslušníkov a všetkých priaznivcov cyklistiky poteší moderovaný sprievodný program v priestore štartu a cieľa. Orientovaný najmä na deti.

Preteky sa uskutočnia za plnej cestnej premávky  so spoluprácou polície na kritických úsekoch.

Gran Fondo

Gran Fondo je formát cyklistických pretekov, ktorý vznikol v Taliansku, v roku 1970 a rýchlo sa  udomácnil v mnohých krajinách sveta. Účastníci sú rôzni: od ambicióznych dobre trénovaných pretekárov, až po hobby jazdcov, jednotlivcov i kolektívy.

Súťaží sa vo viacerých kategóriách, na trati s dĺžkou minimálne 120 km, jazdí sa po cestách, časy sa merajú čipmi.

Vo svete je najpopulárnejší Gran Fondo Nove Colli v talianskom  Cesenaticu, ktorý odštartoval formát týchto súťaží a dnes má neuveriteľných 25.000 účastníkov.

Zážitok z jazdy

Trať NAY GRAN FONDO Bratislava, vedie najkrajšími miestami Bratislavského kraja,  po rovine i v kopcovitom teréne. Tempo naberieš na pohodovej  Záhorskej nížine s nekonečnými výhľadmi a následné stúpania napr. na Pezinskú Babu či Červený Kameň preveria tvoju kondičku. Počítaj s tým, že sa popasuješ aj s protivetrom na záhorskej strane Malých Karpát.

Okolie Bratislavy ponúka nádherné trasy ako stvorené na spoznávanie Slovenska na bicykli, či na cyklistické tréningy stále sa zväčšujúcej domácej i zahraničnej cyklistickej komunity.

NAY GRAN FONDO Bratislava bude výnimočný svojou polohou v regióne  a terénom, ktorým bude prechádzať .  V okruhu 200 km žije takmer 6 miliónov obyvateľov až štyroch štátov, čo sľubuje značný účastnícky potenciál už v blízkej budúcnosti.

A čo je hlavné v centre diania budú účastníci, ktorí si naplno užijú súťažný adrenalín, jazdu v pelotóne i energiu fanúšikov, ktorí ich prídu podporiť.

Generálny partner

Záštita

Hlavný partner

Destinačný partner

Cyklo partner

Partner

Partneri

DESKTOP + TABLET

Mediálny partner

DESKTOP + TABLET

/

/ Generálny partner

/

/ Záštita

/

/ Hlavný partner

/

/ Destinačný partner

/

/ Cyklo partner

/

/ Partner

/

/ Partneri

LEN MOBIL

/

/ Mediálny partner