O podujatí

Kvalitných cyklistických pretekov pre skúsených, ale i začínajúcich cyklistov je na Slovensku ako šafránu.

Ich ponuku rozšíril v auguste 2022 cyklomaratón NAY GRAN FONDO Bratislava. Už jeho 1. ročník prilákal takmer 380 účastníkov, ktorým ponúkol zážitok z jazdy v pelotóne i servis, aký poznáme z veľkých cyklistickým pretekov vo svete. Nechýbali sprievodné vozidlá, moto maršáli dohliadajúci na bezpečnosť jazdy, spolupracujúci policajti ani bohaté občerstvenie.

Cieľom podujatia je osloviť hobíkov, ale i profíkov a tiež firemné tímy. V roku 2023 sa organizátori sústredia na vyššiu účasť žien.

Ak máš rád cyklistiku, neváhaj a dopraj si tento mimoriadny adrenalínový zážitok aj ty.

Čo ťa čaká

Preteky vo formáte maratón – Gran Fondo – s dĺžkou trate 132 km, prevýšením 1145 m, dvoma horskými a jednou rýchlostnou prémiou.

Menej skúsení ocenia formát polmaratón – Medio Fondo – s dĺžkou trate 89 km, prevýšením 415 m a jednou rýchlostnou prémiou.

Víťazi získajú športové trofeje a hodnotné ceny, v bonusových kategóriách aj víťazné dresy  s motívom podujatia. Všetci finišéri dostanú cieľovú medailu a elektronický diplom s dosiahnutým časom. Nebude chýbať občerstvenie na trati a v cieli.

Fanúšikov, rodinných príslušníkov a všetkých priaznivcom cyklistiky poteší moderovaný sprievodný program v priestore štartu a cieľa. Orientovaný bude najmä na deti.

Preteky sa uskutočnia za obmedzenej cestnej premávky  so spoluprácou polície na kritických úsekoch.

Gran Fondo

Gran Fondo je formát cyklistických pretekov, ktorý vznikol v Taliansku, v roku 1970 a rýchlo sa  udomácnil v mnohých krajinách sveta. Účastníci sú rôzni: od ambicióznych dobre trénovaných pretekárov, až po hobby jazdcov, jednotlivcov i kolektívy.

Súťaží sa vo viacerých kategóriách, na trati s dĺžkou minimálne 120 km, jazdí sa po cestách, časy sa merajú čipmi.

Vo svete je najpopulárnejší Gran Fondo Nove Colli v talianskom  Cesenaticu, ktorý odštartoval formát týchto súťaží a dnes má neuveriteľných 25.000 účastníkov.

Zážitok z jazdy

Trať NAY GRAN FONDO Bratislava, vedie najkrajšími miestami Bratislavského kraja,  po rovine i v kopcovitom teréne. Tempo naberieš na pohodovej  Záhorskej nížine s nekonečnými výhľadmi a následné stúpania napr. na Pezinskú Babu či Červený Kameň preveria tvoju kondičku. Počítaj s tým, že sa popasuješ aj s protivetrom na záhorskej strane Malých Karpát.

Okolie Bratislavy ponúka nádherné trasy ako stvorené na spoznávanie Slovenska na bicykli, či na cyklistické tréningy stále sa zväčšujúcej domácej i zahraničnej cyklistickej komunity.

NAY GRAN FONDO Bratislava bude výnimočný svojou polohou v regióne  a terénom, ktorým bude prechádzať .  V okruhu 200 km žije takmer 6 miliónov obyvateľov až štyroch štátov, čo sľubuje značný účastnícky potenciál už v blízkej budúcnosti.

A čo je hlavné v centre diania budú účastníci, ktorí si naplno užijú súťažný adrenalín, jazdu v pelotóne i energiu fanúšikov, ktorí ich prídu podporiť.

Generálny partner

Záštita

Hlavní reklamní partneri

Destinačný partner

Cyklo partner

Partneri

Mediálni partneri

/

/ Generálny partner

/

/ Záštita

/

/ Hlavní reklamní partneri

/

/ Destinačný partner

/

/ Cyklo partner

/

/ Partneri